Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Kvtes.fi on toiminut suomalaisten kuntatyöntekijöiden tiedonlähteenä vuodesta 2010. Palvelua käyttää valtaosa Suomen kuntatyöntekijöistä. Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ILMAN REKISTERÖITYMISTÄ. Kysymykset ovat julkisia kaikille, mutta voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä. Huomioithan, että jos käytät omaa nimeäsi, myös se näkyy kaikille (sähköpostiosoitettasi ei julkaista).

Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

muuttovapaa palkallinen

Onko siis muuttovapaa palkallinen vapaapäivä?
aihealueelle Lomat ja vapaat 6 vuotta sitten
pomo
Kysytty 6 vuotta sitten
pomo
Muuttovapaa kuuluu kategoriaan harkinnanvaraiset virka- ja työvapaat. Työnantaja päättää antaako vapaata ja maksaako palkkaa vai ei. Kts. KVTES V luku 12 § 3 mom.
kaarle
Vastattu 6 vuotta sitten
kaarle