Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ilman rekisteröitymistä. Kysymykset näkyvät kaikille palvelun käyttäjille. Voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä.
Huomioithan, että jos käytät omaa nimeäsi, se näkyy kaikille myös Googlen hakutuloksissa.
Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

100 m2 omakotitalo Kellokoskelta vain 189 000 €

Hautajaiset

Olen vaarini ainut omainen. Saanko palkallisen vapaan siunauspäivälle?

Kysymyksen lähetti aihealueelle Muu aihe 3 viikkoa sitten
Tommi
Kysytty

KVTES V luku 11 § 2 mom. mukaan työpäiväksi sattuva aviopuolison, rekisteröidyn parisuhteen osapuolen, vanhemman, lapsen, veljen ja sisaren hautajaispäivä (siunauspäivä) on palkallinen vapaapäivä

 

Isovanhemmat eivät ole em. luettelossa

lista kvtessissa
Vastattu