Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ilman rekisteröitymistä. Kysymykset näkyvät kaikille palvelun käyttäjille. Voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä.

Huomioithan, että jos käytät omaa nimeäsi, se näkyy kaikille palvelun käyttäjille, sekä Googlen hakutuloksissa!

Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

Yölisä

Hei

 

Jos työni alkaa klo 06:40, olenko silloin oikeutettu saamaan yölisää klo 07:00 asti?

Kysymyksen lähetti aihealueelle Palkka 5 viikkoa sitten
Yölisät
Kysytty

Kyllä, jos et saa vuorolisä. Katso KVTES III luku 19 § 2 mom.

Jees
Vastattu