Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ilman rekisteröitymistä. Kysymykset näkyvät kaikille palvelun käyttäjille. Voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä.

Huomioithan, että jos käytät omaa nimeäsi, se näkyy kaikille palvelun käyttäjille, sekä Googlen hakutuloksissa!

Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

Ohjaajana ammattikoulussa.

Moikka!

Ihan mielenkiinnosta heräsi kysymys että kuuluuko henkilön saada "korotettua" palkkaa yhdeltä tunnilta (6.00-7.00) jos hän on töissä Ohjaajana, mutta hänen työ alkaa klo 6.00 ja päättyy 13.39? 

Kysymyksen lähetti aihealueelle Palkka 6 viikkoa sitten
Kankijore
Kysytty

Kyllä jos sun palvelussuhteen ehdot määräytyy KVTES:n mukaan (III luku 19 § 2-3 mom.)

juu
Vastattu