Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Kvtes.fi on toiminut suomalaisten kuntatyöntekijöiden tiedonlähteenä vuodesta 2010. Palvelua käyttää valtaosa Suomen kuntatyöntekijöistä. Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ILMAN REKISTERÖITYMISTÄ. Kysymykset ovat julkisia kaikille, mutta voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä. Huomioithan, että jos käytät omaa nimeäsi, myös se näkyy kaikille (sähköpostiosoitettasi ei julkaista).

Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

Vastaavan ohjaajan sijaisen pätevyysvaatimukset

Hei, Tuleeko vastaavan ohjaajan SIJAISELLA olla myös AMK-tasoinen koulutus? Vastaavan ohjaajan paikka on AMK-tasoinen paikka, ilman sijaisuutta.
aihealueelle Sopimukset 4 vuotta sitten
tietämätön
Kysytty 4 vuotta sitten
tietämätön
Kvtes II luku 9 § 2 mom. Riippumatta siitä täyttääkö viranhaltija/työntekijä tehtävään edellytetyt lakisääteiset tai toimivaltaisen viranomaisen päättämät kelpoisuusvaatimukset on tehtäväkohtainen palkka ensisijaisesti määriteltävä tehtävän vaativuuden perusteella. Mikäli viranhaltija/työntekijä ei täytä em. kelpoisuusvaatimuksia voi tehtäväkohtainen palkka kuitenkin olla enintään 10 % alempi kuin palkkahinnoittelun ao. palkkausmääräys edellyttää. http://flash.kuntatyonantajat.fi/kvtes-2014-2016--2016 muutokset/html/#36
V
Vastattu 4 vuotta sitten
V

Ei Tarvitse olla,kunhan hänellä hommat hoituu.
vs vastaava ohjaaja
Vastattu 4 vuotta sitten
vs vastaava ohjaaja