Hautajaiset

442 lukukertaaPoissaolot
0

Hei, onko isovanhemman hautajaispäivä palkallinen vapaa?

Vieras vastasi kysymykseen 31.1.2024
Lisää kommentti
0
liisa (vieras) 0 Comments

Ei ole.

Työpäiväksi sattuva aviopuolison, rekisteröidyn parisuhteen osapuolen, vanhemman, lapsen, veljen ja sisaren hautajaispäivä (siunauspäivä) on palkallinen vapaapäivä. (KVTES ja HYVTES V luku 11 § 2 mom.)

Ylläpito julkaisi viestin 31.1.2024
Lisää kommentti
Näytetään 1 yhteensä 1 vastauksesta, klikkaa tästä nähdäksesi kaikki vastaukset.
Kirjoita vastauksesi.