Kuntoutustuki

1.05K lukukertaaVuosiloma
0

Hei, jos on vuoden kuntoutustuella niin kertyykö sen aikana lomaa? 

uuvatti kyselee vastasi kysymykseen 24.2.2024
Lisää kommentti
0
Vieras 0 Kommentti

Kertyy yhdeltä kuukaudelta lomanmääräytymisvuodessa KVTES:n ja HYVTES:n vuosilomaluvun 4 § 9. kohdan mukaan edellyttäen että viranhaltija/työntekijä lomanmääräytymisvuoden aikana on ollut asianomaisessa kunnassa tai kuntayhtymässä tai hyvinvointialueella tai hyvinvointiyhtymässätyössä vähintään 22 työpäivää.

Ylläpito julkaisi viestin 26.2.2024
Lisää kommentti
0
Kertyykö kuukaudelta (vieras) 0 Kommentti

Entäs tessin 75 § kohdan 8 mukaan: muutoin luvallisesti poissa yhteensä enintään 30 kalenteripäivää lomanmääräytymisvuoden aikana edellyttäen, että työntekijä lomanmääräytymisvuoden aikana on ollut asianomaisessa jäsenyhteisössä työssä vähintään 22 työpäivää.

Ylläpito julkaisi viestin 23.2.2024
Lisää kommentti
0
Maija (vieras) 0 Kommentti

Lomaa kertyy niiltä kuukausilta, jonka aikana viranhaltija/työntekijä on ollut työssä vähintään 35 työtuntia tai 14 työpäivää tai poissaolo katsotaan työssäolon veroiseksi ajaksi vuosilomaluvun 4 §:n mukaan esim. vuosiloma ja sairauspoissaolo, jolloin viranhaltijalla/työntekijällä on ehdoton oikeus palkkaan

Ylläpito julkaisi viestin 21.2.2024
Lisää kommentti
Kirjoita vastauksesi.