Tervetuloa kuntatyöntekijä!

Kvtes.fi on toiminut suomalaisten kuntatyöntekijöiden tiedonlähteenä vuodesta 2010. Palvelua käyttää valtaosa Suomen kuntatyöntekijöistä. Voit jättää kysymyksiä palvelun muille käyttäjille ILMAN REKISTERÖITYMISTÄ. Kysymykset ovat julkisia kaikille, mutta voit käyttää kysyessäsi haluamaasi nimimerkkiä.

Toivomme, että vastaat osatessasi muiden jättämiin kysymyksiin!

onko isovanhemman hautajaispäivä palkallinen vapaapäivä ?

aihealueelle Muu aihe 5 vuotta sitten
Tiia Aaltonen
Kysytty 5 vuotta sitten
Tiia Aaltonen
Ei ole. KVTES luku V 12 § 2 mom.
Vaar
Vastattu 5 vuotta sitten
Vaar