Ohjauspalkkio lähihoitaja opiskelijasta

1.25K lukukertaaPalkkaus
0

Kuuluuko työnantajan maksaa opiskelijaa (harjoittelu aika 7-10vko, ammattikoulua opiskelevaa) ohjaavalle työntekijälle ns. lisätyö korvausta ohjauksesta?

Vieras vastasi kysymykseen 11.1.2024
Lisää kommentti
0
Up (vieras) 0 Kommentti

Sen pitäisi korottaa tehtäväkohtaista palkkaa. Katso palkkausluvun 9 § 1 mom. Kohta 3.2 Lisätehtävä ja -vastuu sekä 10 §

Ylläpito julkaisi viestin 12.1.2024
Lisää kommentti
Näytetään 1 yhteensä 1 vastauksesta, klikkaa tästä nähdäksesi kaikki vastaukset.
Kirjoita vastauksesi.